Publikace

Památné stromy Pelhřimovska (2007)

pamatnestromy2007

Stromy. Jsou všude kolem nás a tak by to i mělo být! Všímáme si jich? Někdy možná až když tam už nejsou. Ale určitě jsou pro nás všechny životně důležité. My chceme obyvatelům Pelhřimova i ostatních obcí přiblížit stromy památné, nějakým způsobem významné, často svým stářím, ale mnohdy i událostí, která je s nimi spjata, je možné, že se k nim váží nebo budou vázat i vaše příběhy. Na 64 stranách se seznámíte s památnými stromy Pelhřimovska, Pacovska, Humpolecka, Kamenicka a Počátecka.

Památné stromy Pelhřimovska (2015)

pamatnestromy2015

Nové, doplněné a aktualizované vydání. Stromy. Jsou všude kolem nás a tak by to i mělo být! Všímáme si jich? Někdy možná až když tam už nejsou. Ale určitě jsou pro nás všechny životně důležité. My chceme obyvatelům Pelhřimova i ostatních obcí přiblížit stromy památné, nějakým způsobem významné, často svým stářím, ale mnohdy i událostí, která je s nimi spjata, je možné, že se k nim váží nebo budou vázat i vaše příběhy. Na 84 stranách se seznámíte s památnými stromy Pelhřimovska, Pacovska, Humpolecka, Kamenicka a Počátecka.

Výlety pěšky, na kole či vlakem, aneb auto nechme v garáži (2012)

vylety2012

Publikace s návrhem výletů v blízkém i vzdálenějším okolí Pelhřimova, na které můžete vyrazit pěšky, na kole či vlakem – jak sám název napovídá. Nebylo naším záměrem vyjmenovat všechny cíle, ale poukázat na některá naše krásná místa a nabídnout vám možnost navštívit je jinak než autem, jak jsme dnes často zvyklí.

Zvláště chráněná území Pelhřimovska (2008)

chranenauzemi

Na stránkách této publikace se seznámíte s 23 zvláště chráněnými územími na našem okrese. Publikace přibližuje zvláště chráněná území na našem okrese. Jsou zakresleny v mapě okresu a každému území je věnován prostor s bližšími informacemi, fotografiemi, předmětem ochrany.