Letáčky

Budkování

budkovani

Vyvěšování budek v zahradách, parcích a lesích má nesporný význam nejen pro ochranu ptáků, ale současně je i důležitým prvkem biologické ochrany rostlin. Značně snižuje nutnost používání chemických přípravků. Dozvíte se co je sýkorník, rehkovník, šoupálkovník, kavkovník, puštíkovník. Kdo v nich bydlí, jak vypadá jeho hnízdo, jak často hnízdí…

Kam s tím?

kam s tim

Letáček přibližující problematiku odpadů, třídění co do kterého kontejneru patří a co tam nepatří. Zaměření na nápojové kartony, papír, barevné sklo, bílé sklo, plasty.

Křemešník

kremesnik

Naučná stezka – Křemešník – malý průvodce Křemešníkem a jeho naučnou stezkou. Najdete zde 1. Lesní statek královského města Pelhřimov, 2. Les obecně, 3. Přírodní rezervace Křemešník, 4. Houby, 5. Kulturní památky, 6. Ptáci, 7. Kulturní památky, 8. Zvěř, 9. Myslivna Korce, 10. Stříbrná studánka.

Městské sady

Naucna stezka Sady

Naučná stezka – Městské sady – malý průvodce po naučné stezce – přibližuje stručně jednotlivá zastavení: 1. Historie Městských sadů, 2. Stromy, 3. Zvířata, 4. Horniny, 5. Les, 6. Voda – ryby, 7. Les – stopy, 8. Podnebí, 9. Ptáci – budky, 10. Rostliny, 11. Vzácné stromy, 12. Chráněná území. Realizací projektu „Naučná stezka Městské sady“ bylo pověřeno v roce 2003 Středisko ekologické výchovy MRAVENEC.

Krmítkování

krmitkovani

Brožurka vám poradí – Jak umístit krmítko? Od kdy a jak často krmit ptactvo? Kde všude můžeme mít krmítka? Lze je umístit i ve městě? Co do krmítek patří a co nikoli?

Medování

medovani

Medování nás seznámí se zajímavostmi ze života včel, délkou jejich života, včelími tanečky, rojením. Odpoví na otázky - Co je včelí med? Jak vzniká? Co je český med?